وبلاگ

9 مورد از بهترین تفنگ‌های کالاف دیوتی موبایل

وقتی بحث میدان جنگ و مبارزه به میان می‌آید، داشتن اسلحه خوب، یکی از شرط‌های لازم برای برنده شدن خواهد بود. اگر بدانیم با اندوخته‌ای که داریم، چه تفنگ‌هایی را می‌توانیم بگیریم، میدان جنگ را برای خودمان خواهیم کرد. تفنگ‌هایی که بتوانید با آن‌ها، با دشمنان مبارزه کنید و راه پیروزی را برای خودتان باز کنید. کالاف دیوتی یک بازی جنگی پرطرفدار است که چندین میلیون بازیکن در آن رقابت می‌کنند. رقابت در اینجا حسابی سنگین است و داشتن سلاح مناسب و استراتژی درست، مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

تفنگ‌هایی که در کالاف دیوتی می‌بینید، از دنیای واقعی الهام گرفته شده‌اند و حتی در مورد لگد زدن تفنگ هم جلوه‌های ویژه مناسبی ایجاد شده است. هیچ کدام از کاربران کالاف دیوتی نمی‌توانند بدون داشتن تفنگ‌های مناسب، خودشان را یک بازیکن خوب بدانند. به‌ طور خلاصه، مجموعه‌ای از تفنگ‌های کارآمد برای تک‌تیراندازی، مبارزه و… لازم دارید تا بتوانید رقابت را مال خودتان بکنید.

ملاک انتخاب سلاح‌های مختلف

در این بازی جنبه‌های مختلفی وجود دارند که بر اساس هر کدام از آن‌ها، نیاز به اسلحه مناسب هم داریم. در نتیجه باید ملاک‌هایی داشته باشیم که بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم. البته این ملاک و معیارها برای هر کسی متفاوت است و اگر دنبال سلاحی هستید که با شیوه بازی شما هم‌خوانی داشته باشد، باید کمی بیشتر در مورد سلاح‌ها و ویژگی‌هایشان بدانید.

برای شیوه بازی تک‌تیرانداز، قدرت برد اسلحه و میزان آسیبی که می‌زند مهم است. فراموش نکنید که سرعت هم در این تفنگ‌ها اهمیت زیادی دارد و اگر اسلحه‌ها کند باشند و تیر به خطا برود، احتمالاً تفنگ خیلی کارآمدی انتخاب نکرده‌ایم. در این سلاح‌ها، میزان دید هم اهمیت دارد. این ‌که نشانه یاب این اسلحه چه قدر خوب روی سوژه حرکت می‌کند، برای انتخاب باید در اولویت قرار بگیرد. در مقابل، برای سلاح‌های نزدیک، تعداد تیر در دقیقه، قدرت آسیب زدن و برد اسلحه مهم می‌شود.

اصلی‌ترین ملاک‌های تهیه این مقاله

یکی از ملاک‌هایی که برای همه بازیکنان و در همه تفنگ‌ها اهمیت دارد، میزان لگد زدن تفنگ است. از آن جا که اسلحه‌ها همه از روی نمونه واقعی ساخته شده‌اند، این ویژگی در تمام آن‌ها وجود دارد. حالا به این معنی نیست که حتماً به شما در طول بازی فشاری وارد کند، اما در انتخاب‌هایی مثل تک‌تیرانداز، ممکن است کار را برای شما سخت کند.

بنابراین با یک نگاه کلی، در هنگام انتخاب اسلحه به قدرت برد، سرعت، قدرت، دقت و البته میزان لگد زدن تفنگ دقت کنیم. در ادامه این مقاله از دیاموند لند، اسلحه‌هایی که می‌توانند در بازی به برنده شدن شما کمک کنند را معرفی می‌کنیم.

اسلحه m4a1

اسلحه m4a1

1. M4A1

M4A1، یک سلاح کلاسیک است که در همه نسخه‌های کالاف دیوتی حضور داشته و در نسخه جدید هم می‌توانید پیدایش کنید. در نسخه‌های جدید، این اسلحه معمولاً دیرتر از حد معمول باز می‌شود، در حالی که در نسخه‌های قبلی جزو اولین اسلحه‌هایی بود که در دسترس قرار می‌گرفت. تفنگ M4A1  با داشتن سرعت شلیک بالا، میزان آسیب بالا و لگد زدن کم، یکی از بهترین اسلحه‌های این بازی به شمار می‌رود.

به این مزایایی که گفتیم، ویژگی Gunsmith را هم اضافه کنید که قابلیت بهینه کردن اسلحه را می‌دهد. کالاف دیوتی موبایل این ویژگی را در Modern Warfare اضافه کرده و بازیکنان حرفه‌ای حسابی از داشتن آن استفاده می‌کنند. در بین حرفه‌ای‌ها، ترکیب‌های مرگباری با این تفنگ تهاجمی ساخته می‌شود که باعث بهبود قدرتش می‌شود. تمام این مشخصات باعث می‌شود که M4A1 را بتوانیم بهترین تفنگ تهاجمی در کل بازی کالاف دیوتی بدانیم.

پس فراموش نکنید حین بازی کالاف دیوتی یکی از اسلحه‌هایی که باید به دنبال آن باشید، M4A1 است، البته این مورد هم فراموش نشود که برخی از کاربران حرفه‌ای با خرید cp کالاف دیوتی موبایل  اسلحه‌هایی مانند m4 یخی را تهیه می‌نمایند.

2. Grau

از زمانی که Warzone در سال 2020 رونمایی شد، تفنگ Grau 5.56 یکی از پرکارترین سلاح‌های بازی است. در بازی‌های چند نفره و بازی نبرد رویال، میزان استفاده از این تفنگ تهاجمی باعث شد که توجه‌ها به آن جلب شود و آمار بالایی از خودش نشان بدهد. حتی همین الان هم استفاده زیادی از این تفنگ در بازی دیده می‌شود.

ضمیمه‌هایی که به این تفنگ می‌توانید اضافه کنید، یکی از بهترین مزیت‌های این اسلحه محسوب می‌شود. این سلاح عملا هیچ لگد زندی ندارد. ترکیب مناسبی از پیوست‌های مختلف مثل Foregrip و 60 Round Magazine، به سلاح این امکان را داده تا لگد زدن آن به کم‌ترین میزان ممکن برسد.

این را هم اضافه کنیم که قابلیت کنترل Grau عالی است و میزان آسیب‌رسانی‌اش آن را جزو اسلحه‌های برتر قرار داده است. نقطه ضعفش را هم باید پایین بودن نسبی Rate of fire  در نظر بگیریم. با این حال، برد این اسلحه و قابلیت کنترلش استثنایی است.

3. Kar98k

این اسلحه هم اگرچه جزو قدیمی‌هاست، اما در رده بهترین‌ها قرار می‌گیرد. نسبت به اسلحه‌های جدید، حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد و در دسته‌بندی Bold-action Rafile جای دارد. در بین اسلحه‌های Marksman جزو سریع‌ترین‌ها به حساب می‌آید و آسیب‌رسانی بالایش، آن را از دیگر اسلحه‌ها کاملا متمایز می‌کند.

خطا زدن با Kar98k خیلی اوضاع را خراب نمی‌کند و به سرعت می‌توانید خشاب را پر کنید. خوب است ذکر کنیم که اسلحه آلمانی Kar98k یک نقطه ضعف هم دارد. آن هم افت ارتفاع نسبتاً بالای گلوله است که برای فاصله‌های دور به کار نمی‌آید.

ظهور این اسلحه باعث شد که تک‌تیراندازهای کندتری مانند Tundra و AX-50 کاملاً از دور بازی خارج شوند و کمتر کسی سراغ این تفنگ‌های قدیمی برود. پس اگر یه دنبال سرعت بالا در بازی هستید، Kar98k می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

4. Swiss K31

 یکی از تک‌تیراندازها در بازی Warzone است که مزایای آن تا حدی شبیه به kar98k است. تمام نیازهای تک‌تیراندازها را فراهم می‌کند و حسابی می‌توانید از مزیت‌های بالایش در نبردهای نزدیک استفاده کنید.

همان‌طور که گفتیم از نظر ویژگی‌های اسلحه به kar98k نزدیک است و اختلاف خیلی کمی بین آن‌ها می‌توانیم پیدا کنیم. بنابراین Swiss K31 سرعت خوبی دارد. با توجه به این که گزینه‌های مناسب‌تری هم برای تک‌تیرانداز‌ها وجود دارد، به سراغ معرفی اسلحه بعدی می‌رویم.

5. Bruen MK9

این اسلحه، از جمله تفنگ‌های قدرتی به حساب می‌آید. یکی از تفنگ‌های LMG است که با ضربه‌های سنگینش، حریف‌های زره پوش را هم از پا درمی‌آورد. سرعت شلیکش 750 تیر در دقیقه است. همچنین این اسلحه را  رقیب kilo ، Grau می‌دانند. تجهیزاتی که روی آن قرار داد باعث شده که هیچ لگدی نداشته باشد.

جالب است بدانید که Braun MK9، برای تجهیز شدن به دوربین با لیزر ثابت نیاز دارد که خیلی هم ضروری است. در ضمن باید لگد زدن تفنگ را هم به‌ یاد داشته باشید. این اسلحه کمتر از تفنگ Kilo تکان می‌خورد و برای موقعیت گیری مناسب است.

البته این نکته را هم بگوییم که بعد از ضعیف شدن این اسلحه در نسخه‌های جدید، تا حدی محبوبیتش را از دست داد، اما هنوز اگر بتوانید با تجهیزاتی که گفتیم تکمیلش کنید، به روزهای خوب خودش برمی گردد.

6. MP7

یک SMG قوی که کار کردن با آن ساده است. سرعت شلیکش به 950 تیر در دقیقه می‌رسد که رقم بسیار بالایی است. برای تیراندازی از فاصله نزدیک و متوسط مناسب است و دوربرد خوبی ندارد. از آن جا که تقریباً هیچ لگدی ندارد، جزو اسلحه‌های خوب این بازی به شمار می‌آید.

7. PKM

PKM، یک ماشین گان کوچک است که به دلیل سرعت شلیک و آسیب زیادی که به دشمنان وارد می‌کند، باید در لیست تفنگ‌هایتان آن را داشته باشید. لگد اسلحه را به خوبی مدیریت می‌کند و برای فواصل نزدیک و متوسط و دور هم خوب جواب می‌دهد.

8.  اسلحه M13

تک‌تیرانداز کاملی که با یک گلوله به سر یا سه گلوله به بدن، دشمنان را می‌کشد. می‌توانیم با این ویژگی، یکی از بهترین هدشات‌ها و تک‌تیراندازها به حسابش بیاوریم. چندین دشمن را در مدت کوتاهی می‌توانید از پا در بیاورید. لگد زدن را خوب مدیریت می‌کند و برگ برنده این اسلحه به حساب می‌آید.

9. اسلحه CBR4

در رده SMG قرار می‌گیرد و  هر گلوله‌اش آسیب زیادی به دشمن وارد می‌کند. جزو تفنگ‌هایی که سریع دشمن را از پا درمی‌آورد و مسیر را باز می‌کند. قدرت لگد مناسبی دارد و کنترل کردنش خیلی سخت به نظر نمی‌رسد. برای فاصله‌های نزدیک یا نسبتاً نزدیک، عملکرد خیلی بهتری دارد.

به ابزار کمکی نیاز دارید؟

بعضی اسلحه‌ها به تنهایی کارآمد نیستند. همان طور که در توضیح بعضی از آن‌ها گفتیم، با چند تا ابزار کمکی و پیوست مناسب، مثل نشانه یاب خوب، ضربه‌گیر و پوسته خوب، می‌توانید یک سلاح را مرگبار و کشنده کنید. همان سلاحی که به نظر می‌رسد خیلی تک‌تیرانداز خوبی نیست، با یک نشانه یاب لیزری، حسابی همه را غافلگیر می‌کند.

وقتی می‌خواهید اسلحه انتخاب کنید، نگاهی به ابزارهای کمکی مختلفی بیاندازید که خریده‌اید یا می‌توانید بخرید. در نتیجه سلاح‌ها برایتان کارآمدتر خواهند شد.

نتیجه‌گیری

این‌ها سلاح‌های مختلفی بودند که برای بازی می‌توانید انتخاب کنید. سلاحی مثل M13 به نظر می‌رسد که تک‌تیرانداز خوبی است و سلاحی مثل Grua توانسته به مرور دیگر سلاح‌ها را کنار بزند. در بین بازیکنان، انتخاب‌های بین بهترین اسلحه‌ها تفاوت دارد. هر کسی به بخشی از شخصیت خودش توجه می‌کند و سلاح‌های مختلف را می‌چیند. در نتیجه ممکن است در نگاه شما، اسلحه‌ای که انتخاب کرده‌اید بسیار کارآمد باشد و برای یک بازیکن دیگر با ویژگی‌های مقابل شما، اسلحه‌ای باشد که مفت نمی‌ارزد.

بعد از خواندن این توصیه‌ها، بهترین راه این است که اسلحه را مناسب با تاکتیک و استراتژی جنگی خودتان انتخاب کنید. وگرنه در طول بازی، حس خوبی نخواهید داشت و ممکن است حتی از آن استفاده نکنید.

اگه از این مقاله خوشتون اومد، به ما 5 ستاره بدید و حمایت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *